1. Kalendarz liturgiczny

 • poniedziałek – św. Benedykta, patrona Europy
 • wtorek – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu
 • środa – św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
 • piątek – św. Bonawentury
 • sobota – NMP z Góry Karmel

2. Spotkania duszpasterskie:

 • Wspólnota Bogu Bliscy spotyka się w czwartek po Mszy wieczornej w domu parafialnym
 • Rodziny, które będą gościły pielgrzymów z Madagaskaru w dniach od 20 do 23 lipca br. zapraszam na spotkanie w kościele w piątek 15 lipca bezpośrednio po Mszy świętej o godz. 18:00. Proszę również na spotkanie osoby chętne do wolontariatu, który będzie towarzyszyć pielgrzymom w czasie pobytu w naszej Parafii.

3.  BÓG zapłać drogim Parafianom za ofiarowaną dobroć serca dla Pielgrzymów przyjętych przy Ochotniczej Straży Pożarnej i Alei Flensa.

4. Dzisiaj

 • zbiórka na czekające nas prace w parafii, BÓG zapłać ofiarodawcom.

 

 

5. W środę 13 lipca

 • różaniec o godz. 17:30 a o godz. 18:00 Msza święta z procesją fatimską, proszę o przyniesienie świec

 

6. W piątek kolejna całonocna adoracja w kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa, która w nadzwyczajnym Roku Miłosierdzia otrzymała przywilej Drzwi Świętych. Adoracja od godz. 19:00 dla wszystkich, od 20:00 dla kobiet, o godz. 21:00 Msza święta, po której adoracja w kaplicy do godz. 8:30. Okazja do Spowiedzi świętej od 19:00 do 21:00 w kościele.

 

7. Ze względu na urlopy księży w miesiącu lipcu i sierpniu:

 • Msze święte o godz. 7:00 będą sprawowane tylko w poniedziałki w kaplicy u Sióstr, natomiast od wtorku do soboty nie będzie Mszy świętej o godz. 7:00
 • Msze święte o godz. 8:30 i o godz. 18:00 odprawiamy bez zmian.

 

8. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: jest najnowszy Przewodnik Katolicki i Miesięcznik Parafialny, w którym min. relacja wraz ze zdjęciami z X Parafiady u Wszystkich Świętych w Kórniku.

 

Z modlitwą i błogosławieństwem
Proboszcz Grzegorz

Słowo na dziś

Powstał jakiś uczony w Prawie i wystawiając Go na próbę, zapytał: Nauczycielu, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Jezus mu odpowiedział: Co jest napisane w Prawie? Jak czytasz? On rzekł: Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całą swoją mocą i całym swoim umysłem; a swego bliźniego jak siebie samego. Jezus rzekł do niego: Dobrześ odpowiedział. To czyń, a będziesz żył.

 Ewangelia według św. Łukasza