Drukuj
 1. Kalendarz liturgiczny

 

 1. Spotkania duszpasterskie:

 

 1. Dzisiaj w niedzielę
 1. Jutro w pierwszy poniedziałek miesiąca zapraszam na Mszę świętą o godz. 19:30, po której nabożeństwo o umocnienie duchowe.

 

 1. W poniedziałek 1 sierpnia od godz. 12.00 do 2 sierpnia do godz. 24.00 można uzyskać dla siebie lub dla zmarłego jeden raz odpust zupełny Porcjunkuli za pobożne nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga Ojca.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

 

 1. Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy spotkania w naszym kościele z muzyką organową w ramach: Sierpniowych niedziel z muzyką organową u Wszystkich Świętych w Kórniku. Edycja 3. Koncerty będą rozpoczynały się o godz. 20:00 a o godz. 20:30 Msza święta, podczas której grać będą wykonawcy Sierpniowych niedziel.

 

 1. Ze względu na urlopy księży do końca sierpnia:

  

 1. W miesiącu październiku nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Włoch, szczegóły za tydzień. 2. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: jest najnowszy Przewodnik Katolicki i Miesięcznik Parafialny, w którym min. przypominamy, że trwamy w Roku Miłosierdzia, warto przeczytać artykuł Ta ostatnia niedziela oraz rozmowę z ks. Maciejem: Pożegnanie z Kórnikiem. 3. Odeszli do wieczności: śp. Henryk Hypki z Kórnika, pogrzeb odbył się w sobotę oraz śp. Bożena Nowak z Kórnika, pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 11:00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 

 

 

 

Z modlitwą i błogosławieństwem
Proboszcz Grzegorz

 

Słowo na dziś

 

Głupcze, jeszcze tej nocy zażądają twojej duszy od ciebie; komu więc przypadnie to, coś przygotował? Tak dzieje się z każdym, kto skarby gromadzi dla siebie, a nie jest bogaty przed Bogiem.  

Ewangelia według św. Łukasza