1. Kalendarz liturgiczny
 • poniedziałek – św. Dominika
 • wtorek – św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy
 • środa – św. Wawrzyńca
 • czwartek – św. Klary

 

 1. Spotkania duszpasterskie:
 • Wspólnota Bogu Bliscy spotyka się w czwartek po Mszy wieczornej w domu parafialnym.

 

 1. Dzisiaj w niedzielę
 • Spotkanie z muzyką organową w naszym kościele w ramach: Sierpniowych niedziel z muzyką organową u Wszystkich Świętych w Kórniku. Edycja 3. Koncert rozpoczynamy o godz. 20:00 a o godz. 20:30 Msza święta. Dzisiaj będzie dla nas grał p. Grzegorz Świergiel – organista parafii pw. Wszystkich Świętych w Kórniku.
 1. W sobotę 13 sierpnia o godz. 17:30 Różaniec Fatimski prowadzony przez Wspólnotę Żywego Różańca a następnie Msza święta i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół świątyni, proszę o przyniesienie świec.
 1. Za tydzień w niedzielę
 • Rozpoczynamy parafialną pomoc szkolną dla dzieci Tornister pełen uśmiechu. Przy figurze św. Antoniego będzie wystawiony kosz, do którego będzie można przekazać przybory szkolne, długopisy, zeszyty, materiały plastyczne, piórniki, tornistry i inne artykuły szkolne.
 • przed kościołem zbiórka na czekające nas prace w parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie: BÓG zapłać
 1. Za tydzień w poniedziałek 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy Świętej błogosławieństwo kwiatów i ziół. Przed kościołem będzie można nabyć bukiety do święcenia przygotowane przez Parafialny Zespół Caritas.
 1. W minionym tygodniu obfite opady deszczu spowodowały zalanie odnowionych piwnic i garaży w domu parafialnym. Dziękuję wszystkim, którzy przyszli z pomocą w posprzątaniu pomieszczeń.

 

 1. Ze względu na urlopy księży do końca sierpnia Msze święte o godz. 7:00 będą sprawowane tylko w poniedziałki w kaplicy u Sióstr .

 

 1. Zapowiadam pielgrzymki w dniach:
 • 22 sierpnia do Lichenia, zapraszam również dzieci
 • od 18 do 26 października do Włoch, zapisy i szczegóły w zakrystii.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: jest najnowszy Przewodnik Katolicki Miesięcznik Parafialny, w którym min. przypominamy, że trwamy w Roku Miłosierdzia, warto przeczytać artykuł Ta ostatnia niedziela oraz rozmowę z ks. Maciejem: Pożegnanie z Kórnikiem.

 

 1. Odeszli do wieczności: śp. Wiktor Szymaniak z Mościenicy i śp. Czesław Gośliński ze Szczodrzykowa, pogrzeby odbyły się w sobotę oraz śp. Bożena Nowak z Kórnika, pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 11:00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 

Z modlitwą i błogosławieństwem
Proboszcz Grzegorz

 

 

Słowo na dziś

Jezus powiedział do swoich uczniów: Nie bój się, mała trzódko, gdyż spodobało się Ojcu waszemu dać wam królestwo. Sprzedajcie wasze mienie i dajcie jałmużnę! Sprawcie sobie trzosy, które nie niszczeją, skarb niewyczerpany w niebie, gdzie złodziej się nie dostaje ani mól nie niszczy. Bo gdzie jest skarb wasz, tam będzie i serce wasze.

Ewangelia według św. Łukasza