1. Kalendarz liturgiczny
 • poniedziałek – Ofiarowanie NMP
 • wtorek – św. Cecylii
 • czwartek – św. męczenników Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy

 

 1. Spotkania duszpasterskie:
 • Spotkania w drodze w formie Kręgu Biblijnego w poniedziałek o godz. 19:00 w domu parafialnym
 • Tutti Santi, Wincentyńska Młodzież Maryjna, Duszpasterstwo Młodych, ministranci według planu pracy formacyjnej
 • Wspólnota Bogu Bliscy spotyka się w czwartek o godz. 19:00 w domu parafialnym

 

 1. Dzisiaj:
 • przed kościołem dobrowolna zbiórka na trwające prace w naszej parafii, wszystkim którzy pospieszą z pomocą materialną składam podziękowanie: BÓG zapłać
 • po Mszy świętej o godz. 12:00 odmówimy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
 • spotkanie do Bierzmowania mają uczniowie z gimnazjum z klas II, a za tydzień z klas III oraz wszyscy starsi, którzy nie mają jeszcze sakramentu Bierzmowania. Spotkania odbywają się w łączności z Mszą świętą o godz. 18:00.

 

 1. W związku z trwającymi na probostwie pracami biuro parafialne:
 • nieczynne we wtorek i w czwartek
 • czynne w poniedziałek od 16:00-17:30 i w piątek od 9:30-11:00

 

 1. We wtorek wspomnienie św. Cecylii, za wstawiennictwem tej świętej dziękujemy Dobremu Bogu za wszystkich zaangażowanych w liturgię przez muzykę i śpiew. Jako rodzina parafialna Wszystkich Świętych dziękujemy naszym Organistom panom Franciszkowi i Grzegorzowi, Dziecięcemu i Parafialnemu Chórowi Tutti Santi, Parafialnemu Zespołowi Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej oraz Zespołowi Bogu Bliscy i życzymy błogosławieństwa Bożego. Św. Cecylio módl się za nami.

 

 1. Kontynuujemy Parafialną Nowennę Pompejańską i zapraszamy
  do wspólnego odmawiania Różańca świętego, w tym tygodniu:
 • Tajemnice radosne od poniedziałku do piątku na rozpoczęcie adoracji
  po Mszy o godz. 8:30 w sobotę o godz. 8:00 a w niedzielę o godz. 8:30
 • Tajemnice bolesne po Koronce do Miłosierdzia Bożego
 • Tajemnice światła odmawiamy we własnym zakresie
 • Tajemnice chwalebne od poniedziałku do niedzieli o godz. 17:30

  

 1. Za tydzień:
 • I niedziela Adwentu, którą rozpoczniemy nowy rok liturgiczny realizowany w oparciu o program duszpasterski Idźcie i głoście
 • możliwość zaopatrzenia się w zakrystii w opłatek wigilijny

 

 1. Zachęcam do nabywania:
 • prasy katolickiej jest najnowszy Miesięcznik Parafialny oraz Przewodnik Katolicki, w którym min. artykuł o Służebnicy Generałowej Zamoyskiej w związku z wydaniem przez naszą parafie audiobooka Wspomnienia Jadwigi Zamoyskiej, który możemy nabyć w zakrystii.

 

 1. Odeszła do wieczności: śp. Genowefa Piechowiak z Kórnika pogrzeb odbędzie się na cmentarzu w Bninie we wtorek o godz. 11:00. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj Jej świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj Jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

 

 Z modlitwą i błogosławieństwem

Proboszcz Grzegorz

 

Słowo na dziś

 

Jezu, wspomnij na mnie, gdy przyjdziesz do swego królestwa. Jezus mu odpowiedział: Zaprawdę, powiadam ci: Dziś ze Mną będziesz w raju.

 

Ewangelia według św. Łukasza