1. Kalendarz liturgiczny
 • środa – św. Andrzeja
 • sobota – św. Franciszka Ksawerego
 • niedziela – św. Barbary: imieniny obchodzi s. Barbara, której składamy najserdeczniejsze życzenia upraszając potrzebnych łask, opieki Matki Najświętszej oraz Bożego błogosławieństwa

 

 1. Spotkania duszpasterskie:
 • Tutti Santi, Wincentyńska Młodzież Maryjna, Duszpasterstwo Młodych, ministranci według planu pracy formacyjnej
 • Wspólnota Bogu Bliscy w czwartek o godz. 19:00
 • Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ w piątek po wieczornej Eucharystii w kaplicy Serca Pana Jezusa
 • Wspólnota Żywego Różańca w sobotę po Mszy świętej o godz. 8:30

 

 1. Dzisiaj:
 • rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski: Idźcie i głoście. Przy wyjściu z Kościoła proszę zabrać ze sobą kalendarium wydarzeń parafialnych planowanych na grudzień i styczeń
 • można zapisać się na Czuwanie Papieskiej Unii Misyjnej i Róż Żywego Różańca w Częstochowie w dniach 3/4 grudnia, szczegóły u opiekuna Wspólnoty p. Andrzeja Deca
 • spotkanie do Bierzmowania mają uczniowie z gimnazjum z klas III oraz wszyscy starsi, którzy nie mają jeszcze sakramentu Bierzmowania. Spotkanie odbywają się w łączności z Mszą świętą o godz. 18:00.

 

 

 1. Pragniemy dobrze przygotować się do zbliżającej się Uroczystości Bożego Narodzenia. Pomocą w adwentowym odkrywaniu obecności Pana Jezusa będą Roraty w domu Królowej Maryi. Więcej o tegorocznych Roratach z MB Częstochowską już od poniedziałku do piątku na godz. 16:30 a w soboty na godz. 7:00 zapraszam szczególnie młodzież.

 

 1. Od dzisiaj możemy zaopatrywać się w zakrystii:
 • w opłatki na wigilijny stół w zakrystii lub w biurze parafialnym
 • w świece Caritas w formie ofiary małe od 6 zł a duże od 13 zł

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:
 • czwartek: 15:00 Koronka i Godzina święta prowadzona przez Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ; od godz. 16:00 wszyscy; od 17:00 Wspólnota Żywego Różańca. Spowiadamy od godz. 17:00.
 • piątek: od godz. 8:30 odwiedziny naszych chorych

Spowiadamy od godz. 16:00. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na Mszę świętą o godz. 16:30. Od 17:15 okazja do spowiedzi dla młodzieży,
a w Pierzchnie: Spowiedź święta od godz. 15:00 i Msza o godz. 16:00

 • sobota: Nabożeństwo I sobót wynagradzające Matce Najświętszej: adoracja po Mszy o godz. 7:00, od 7:50 różaniec pokutny i Msza o godz. 8:30.

  

 1. Biuro parafialne:
 • czynne w poniedziałek od 16:00-17:30 i w czwartek od 9:30-11:00
 • nieczynne we wtorek i w piątek

 

 1. W tym tygodniu we wtorek kończymy Parafialną Nowennę Pompejańską, od środy wracamy do odmawiania jednej części Różańca świętego.

 

 1. Caritas parafialna prosi o pomoc:
 • Od dzisiaj w zbiórce żywności trwałej i środków czystości dla potrzebujących z naszej parafii: przy św. Antonim został wyłożony kosz, z którego pragnący pomóc zabierają Tytkę Miłosierdzia i przynoszą ją napełnioną do czwartej niedzieli Adwentu, czyli do 18 grudnia.
 • Za tydzień w przygotowaniu świątecznych paczek dla dzieci z ubogich rodzin z naszej parafii. Serduszko z imieniem dziecka będzie można zabrać i paczki z naklejonym serduszkiem będziemy dostarczać do czwartej niedzieli Adwentu, czyli do 18 grudnia

 

 1. Za tydzień:
 • zbiórka do puszek, która przeprowadzi Parafialny Zespół Caritas na pomoc potrzebującym z naszej parafii oraz na Fundusz Kościołowi na Wschodzie. BÓG zapłać za złożone ofiary
 • rozpoczniemy zapisy na Parafialną Zabawę Karnawałową z orkiestrą
 • nasza parafia wspólnie ze Szkołą Nowej Ewangelizacji Barnaba z Poznania organizuje Kurs ewangelizacyjny Nowe życie od 2 do 4 grudnia (piątek – niedziela). Kurs jest spotkaniem otwartym dla wszystkich pragnących włączyć się i zaangażować w formację w naszej Parafii. Zapraszamy wszystkich chętnych od 15. roku życia, zapisy dzisiaj w zakrystii.

 

 1. Polecamy najnowszy Przewodnik Katolicki oraz listopadowy Miesięcznik Parafialny.

 

 1. Odszedł do wieczności: śp. Ryszard Jasiński z Kórnika pogrzeb odbył się w piątek. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

 

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

 

Słowo Boże na umocnienie 

Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie. A to rozumiejcie: Gdyby gospodarz wiedział, o której porze nocy złodziej ma przyjść, na pewno by czuwał i nie pozwoliłby włamać się do swego domu. Dlatego i wy bądźcie gotowi, bo w chwili, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie.

 

Ewangelia według św. Mateusza