1. Kalendarz liturgiczny
 • niedziela – św. Barbary: imieniny obchodzi s. Barbara, której składamy najserdeczniejsze życzenia upraszając potrzebnych łask, opieki Matki Najświętszej oraz Bożego błogosławieństwa
 • wtorek – św. Mikołaja
 • środa – św. Ambrożego
 • czwartek – Niepokalane Poczęcie NMP – taca na biedne kościoły w Polsce

 

 1. Spotkania duszpasterskie:
 • Tutti Santi, Wincentyńska Młodzież Maryjna, Duszpasterstwo Młodych, ministranci według planu pracy formacyjnej
 • Odpowiedzialni zelatorzy Wspólnoty Żywego Różańca w środę o godz. 17:00 na probostwie
 • Kandydaci na ministrantów w czwartek po Roratach o godz. 16:30
 • Krąg Biblijny prowadzony przez ks. profesora Janusza Nawrota w piątek o godz. 19:00 w domu parafialnym

 

 1. Dzisiaj:
 • zbiórka do puszek, która przeprowadzi Parafialny Zespół Caritas na pomoc potrzebującym z naszej parafii oraz na Fundusz Kościołowi na Wschodzie. BÓG zapłać za złożone ofiary
 • dzieci z Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej rozprowadzają od Mszy o godz. 9:00 ozdoby świąteczne, ofiary zostaną przeznaczone na wyjazd wakacyjny
 • rozpoczynamy zapisy na Parafialną Zabawę Karnawałową z zespołem muzycznym, która odbędzie się w sobotę 14 stycznia 2017 r.

 

 1. Kontynuujemy nasze adwentowe przygotowanie do Uroczystości Bożego Narodzenia. Pomocą są tegoroczne Roraty w domu Królowej Maryi, na które zapraszam od poniedziałku do piątku na godz. 16:30 i w soboty na godz. 7:00.

 

 1. W zakrystii można zaopatrywać się
 • w opłatki na wigilijny stół
 • w świece Caritas w formie ofiary małe od 6 zł a duże od 13 zł

 

 1. Biuro parafialne:
 • czynne w poniedziałek od 16:00-17:30 i w piątek od 9:30-11:00
 • nieczynne we wtorek i w czwartek

 

 1. Caritas parafialna prosi o pomoc:
 • w zbiórce żywności trwałej i środków czystości dla potrzebujących z naszej parafii: przy św. Antonim został wyłożony kosz, z którego pragnący pomóc zabierają Tytkę Miłosierdzia i przynoszą ją napełnioną do czwartej niedzieli Adwentu, czyli do 18 grudnia.
 • w przygotowaniu świątecznych paczek dla dzieci z ubogich rodzin z naszej parafii. Serduszko z imieniem dziecka będzie można zabrać i paczki z naklejonym serduszkiem będziemy dostarczać do czwartej niedzieli Adwentu, czyli do 18 grudnia

  

 1. W czwartek 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP brat Filip Kaźmierczak przyjmie habit Zakonu Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika w Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin w Żarkach. Pamiętajmy o bracie Filipie w naszych modlitwach.

 

 1. Za tydzień:
 • zbiórka do puszek na trwające prace w naszej parafii. BÓG zapłać za złożone ofiary
 • W ramach XIV Poznańskiego Festiwalu Mozartowskiego zapraszam na koncert Cantemus Domino, podczas którego wystąpią Lucyna Białas (sopran), Tomasz Raczkiewicz (kontratenor), Bartłomiej Szczeszek (tenor), Maciej Boberek (bas), Barbara Kaszuba (organy), Chór Castellum Cantans pod dyrekcją Dariusza Tabisza. Rozpoczniemy w niedzielę Mszą świętą o godz. 18:00 a po niej koncert w naszym kościele pw. Wszystkich Świętych w Kórniku.

 

 1. Polecamy najnowszy Przewodnik Katolicki i Miesięcznik Parafialny, w którym min. wywiad z ks. Krystianem Sammlerem o nowym roku duszpasterskim Idźcie i głoście, parafia w cyfrach czyli jak wypadło liczenie wiernych w bieżącym roku oraz w Katechizmie inaczej temat: Rodzice pierwsi po Bogu. Ponadto do bieżącego numeru został dołączony obrazek z modlitwą z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski oraz zapowiedzi duszpasterskich inicjatyw w miesiącu grudniu i styczniu.

 

 1. Odszedł do wieczności: śp. Andrzej Klemens z Dziećmierowa pogrzeb odbył się w sobotę. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

 

 

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar

Proboszcz Grzegorz

Słowo Boże na umocnienie

 

W owym czasie wystąpił Jan Chrzciciel i głosił na Pustyni Judzkiej te słowa: Nawróćcie się, bo bliskie jest królestwo niebieskie . Do niego to odnosi się słowo proroka Izajasza, gdy mówi: Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, Dla Niego prostujcie ścieżki.

 

Ewangelia według św. Mateusza