Drukuj
 1. Kalendarz liturgiczny

 

 1. Spotkania duszpasterskie:

 

 1. Dzisiaj:

 

 1. Kontynuujemy nasze adwentowe przygotowanie do Uroczystości Bożego Narodzenia. Pomocą są tegoroczne Roraty w domu Królowej Maryi, na które zapraszam od poniedziałku do piątku na godz. 16:30 i w soboty na godz. 7:00.

 

 1. W zakrystii można zaopatrywać się

 

 1. Biuro parafialne:

 

 1. Caritas parafialna prosi o pomoc:

  

 1. W czwartek 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP brat Filip Kaźmierczak przyjmie habit Zakonu Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika w Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin w Żarkach. Pamiętajmy o bracie Filipie w naszych modlitwach.

 

 1. Za tydzień:

 

 1. Polecamy najnowszy Przewodnik Katolicki i Miesięcznik Parafialny, w którym min. wywiad z ks. Krystianem Sammlerem o nowym roku duszpasterskim Idźcie i głoście, parafia w cyfrach czyli jak wypadło liczenie wiernych w bieżącym roku oraz w Katechizmie inaczej temat: Rodzice pierwsi po Bogu. Ponadto do bieżącego numeru został dołączony obrazek z modlitwą z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski oraz zapowiedzi duszpasterskich inicjatyw w miesiącu grudniu i styczniu.

 

 1. Odszedł do wieczności: śp. Andrzej Klemens z Dziećmierowa pogrzeb odbył się w sobotę. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

 

 

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar

Proboszcz Grzegorz

Słowo Boże na umocnienie

 

W owym czasie wystąpił Jan Chrzciciel i głosił na Pustyni Judzkiej te słowa: Nawróćcie się, bo bliskie jest królestwo niebieskie . Do niego to odnosi się słowo proroka Izajasza, gdy mówi: Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, Dla Niego prostujcie ścieżki.

 

Ewangelia według św. Mateusza