Dzisiaj wspólnie z Maryją, św. Józefem, Aniołami, pasterzami oraz Mędrcami ze Wschodu pochylamy się nad Dzieciątkiem Jezus narodzonym w Betlejemskiej grocie i położonym w żłobie. Patrząc wspólnie z Wami stawiam sobie pytanie: Czy Boże Narodzenie jest tylko raz w roku? Pod względem wspominanej uroczystości z całą pewnością tak, ale… Ale kiedy sprawowałem Przenajświętszą Ofiarę to dotarło do mnie, że Boże Narodzenie jest każdego dnia. Tak kochana Siostro każdego dnia, tak drogi Bracie każdego dnia. Bowiem każdego dnia na ołtarzach świata rodzi się dla nas Chrystus nasz Pan i Zbawiciel. Kochana Siostro i drogi Bracie obyśmy Wszyscy otworzyli dla Pana Jezusa nasze serca żyjąc każdego dnia Wielką tajemnicę wiary jaką jest Przenajświętsza Ofiara Jezusa Chrystusa. Wszystkim Wam Kochani życzymy Bożego Narodzenia…

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz wraz z Duszpasterzami

 1. Kalendarz liturgiczny
 • wtorek – Wigilia Bożego Narodzenia
 • środa – Narodzenie Pańskie
 • czwartek – św. Szczepana (ofiary na szkoły katolickie, KUL, WT UAM)
 • piątek – św. Jana Apostoła
 • sobota – św. Młodzianków
 • niedziela – Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa
 1. Z serca dziękuję:
 • wszystkim, którzy pomagali w wykonaniu żłóbków i wystroju świątecznego w kościele parafialnym i w kaplicy św. Stanisława
 • za dostarczenie choinek państwu Stępniak

 

 1. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia: Msza wigilijna z udziałem dzieci
  o godz. 20:00 w naszej świątyni, Pasterka w kaplicy św. Stanisława
  w Pierzchnie o godz. 22:00 i Pasterka w naszej świątyni u Wszystkich Świętych w Kórniku o godz. 24:00.

 

 

 1. W środę 25 grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia nie będzie Mszy świętej o godz. 7:30. Pozostałe Msze święte, tak jak w niedzielę oraz dodatkowa o godz. 15:00 dla przedszkolaków i dzieci młodszych, które zapraszam na urodziny Pana Jezusa.

 

 1. W czwartek 26 grudnia w drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze święte według porządku niedzielnego. Tego dnia zostanie podany plan wizyty duszpasterskiej, którą rozpoczniemy od piątku 27 grudnia od Mościenicy i Skrzynek. Wiernych z terenu Mościenicy i Skrzynek, którzy pragną wspólnie pomodlić się i przyjąć Boże błogosławieństwo proszę o podejście do zakrystii do 25 grudnia włącznie, celem zaproszenia duszpasterza do miejsca zamieszkania.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik Katolicki oraz Miesięcznik Parafialny.

 

 1. W najbliższą niedzielę święto Świętej Rodziny
 • Będziemy gościć Siostry Serafitki wraz z dziećmi z DPSu św. Rocha w kaplicy w Pierzchnie o godz. 10:00 oraz w kościele o godz. 12:00
 • Będziemy modlić się o świętość małżeństw i rodzin. Dodatkowa Msza święta o godz. 15:00 z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich zakończona uczczeniem relikwii św. Szarbela
 • Po Mszy świętej o godz. 15:00 zapraszam do Sali OSP na koncert będący wsparciem dla DPSu św. Rocha w Poznaniu prowadzonego przez Siostry Serafitki.

 

 1. Zapowiadam
 • Obchody 101. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego, które rozpoczniemy w piątek 27 grudnia br. przy pomniku Powstańców Wielkopolskich o godz. 17:30, a następnie przejdziemy na Mszę świętą do Kolegiaty Kórnickiej o godz. 18:00
 • Msze święte z nabożeństwem na zakończenie roku 2019 we wtorek 31 grudnia br. o godz. 16:30 zarówno w kościele u Wszystkich Świętych, jak i w kaplicy św. Stanisława w Pierzchnie
 • spotkanie dla pielgrzymów udających się do Meksyku w poniedziałek 6 stycznia 2020 po Mszy świętej o godz. 12:00
 • Parafialną Zabawę Karnawałową w sobotę 18 stycznia 2020 roku, zapisy od dzisiaj w zakrystii. Ta forma spotkania będzie okazją do wspólnej zabawy, która przy okazji będzie naszym wsparciem we wspólnym Ratowaniu Kolegiaty dla przyszłych pokoleń
 • IV Ogólnopolskie Spotkanie Ewangelizacyjne w dniach 8 i 9 luty 2020 roku na Oazie w Kórniku. Natomiast Ogólnopolskie Spotkanie dla młodzieży Face2Face odbędzie się w niedzielę 9 lutego 2020 roku. Zachęcam, aby zabrać ze sobą ulotki i podać je swoim znajomym i bliskim, bowiem liczba miejsc jest ograniczona.

 

 1. Biuro parafialne w tym tygodniu nieczynne.

 

 1. Zmarł nasz parafianin śp. Wiktor Paprocki z Kórnika, pogrzeb w sobotę 28 grudnia o godz. 10:00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj Mu wieczne odpoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

Słowo na dziś

Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo.

Ono było na początku u Boga.

Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało. 

Ewangelia według św. Mateusza