Drukuj
  1. Kalendarz liturgiczny

 

  1. Dzisiaj

 

  1. Nabożeństwa majowe
  1. Od przyszłej niedzieli

 

  1. I Komunia święta 2021r.

 

  1. Dobro pomocy

 

  1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki oraz najnowszy Modlitewnik 5 minut z BOGIEM.

 

  1. Nasi Organiści poinformowali mnie /Księdza Proboszcza/ o decyzji zakończenia współpracy z Parafią. Pożegnamy pana Jarosława Nowaka, długoletniego organistę w kaplicy w Pierzchnie, podczas odpustu św. Stanisława, biskupa i męczennika, czyli 8 maja w sobotę o godz. 19:00. Pożegnamy pana Grzegorza Świergiela w 584. rocznicę powstania naszej Parafii, czyli 4 sierpnia w środę o godz. 18:00. Jednocześnie pan Grzegorz zapewnił, że wypełni zobowiązania dotyczące przyjętych ślubów. Pan Franciszek Nowak nie żegna się z nami jednak zrezygnował z tak intensywnego wsparcia jak dotychczas. Jednocześnie pan Franciszek zapewnił, że będzie nas wspierał w miarę swoich możliwości.

 

  1. Za tydzień w niedzielę 2 maja 2021r. Parafia Rzymskokatolicka pw. Wszystkich Świętych w Kórniku ogłosi Konkurs ofert na dzierżawę gruntów.

 

  1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Bogdana Mostowskiego z Dziećmierowa i śp. Mirosławę Fludra z Kórnika pogrzeb w poniedziałek o godz. 14:30. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie a światłość wiekuista niechaj Im świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

  

Słowo na dziś

 Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca.

Życie moje oddaję za owce.

Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni.

I te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mego,

i nastanie jedna owczarnia i jeden pasterz.

 

Ewangelia według św. Jana