1. Kalendarz liturgiczny
 • czwartek – św. Bernardyna ze Sieny
 • niedziela – Zesłania Ducha Świętego

 

 1. Nabożeństwa majowe w kościele będą odprawiane
 • W niedzielę po Mszy świętej o godz. 12:00
 • Od poniedziałku do soboty po Mszy świętej o godz. 18:00

 

 1. Dzisiaj
 • Dobrowolna zbiórka w ramach Wspólnego Ratowania Kolegiaty
 1. Kandydaci do Bierzmowania przygotowywani przez ks. Łukasza mają swoje spotkanie w czwartek po nabożeństwie majowym ok.18:45.

 

 1. W sobotę
 • Msza królewska Kórnicko Bnińskiego Bractwa Kurkowego im. ks. Szczepana Janasika w podziękowaniu za królestwo króla Zdzisława Jakubowskiego
  z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Różańcowej Kórnickiej dla całego Bractwa i o niebo dla zmarłych Braci i śp. Mieczysławy Matelskiej
 • Wielbienie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego będzie prowadzone przez Wspólnotę BOGU Bliscy po Mszy świętej o godz. 18:00.

 

 1. Wczesna I Komunia święta
 • W sobotę Spowiedź święta o godz. 9:30
 • W niedzielę na Mszy świętej o godz. 13:30

 

 1. Misje Parafialne rozpoczniemy w sobotę 29 maja br. czuwaniem modlitewnym o godz. 17:15 w naszym Kościele Parafialnym u Wszystkich Świętych. Plan znajdziemy w Miesięczniku Parafialnym lub jest do zabrania z tyłu Kościoła. Prosimy o pomoc w dostarczeniu planu Misji do Sąsiadów w Dziećmierowie, Mościenicy, Runowie, Skrzynkach, Szczodrzykowie, Trzebisławkach. Dziękuję za pomoc Parafianom, którzy dostarczyli plany w Kórniku, Kromolicach i Pierzchnie.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki oraz Miesięcznik Parafialny.

 

 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Bernadetę Duda ze Szczodrzykowa. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj Jej świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj Jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

 

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

Słowo na dziś

Te zaś znaki towarzyszyć będą tym, którzy uwierzą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, a ci odzyskają zdrowie».

 

Ewangelia według św. Marka