1. Kalendarz liturgiczny
 • niedziela – Światowy Dzień Migranta i Uchodźców
 • poniedziałek – św. Wincentego a Paulo
 • wtorek – św. Wacława
 • środa – św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
 • czwartek – św. Hieronima
 • piątek – św. Tereski – od Dzieciątka Jezus
 • sobota – św. Aniołów Stróżów
 1. Dzisiaj
 • Kończymy zapisy do wczesnej I Komunii świętej. Rodziców chętnych do przygotowania dzieci od lat 6 proszę dzisiaj o kontakt osobisty z księdzem proboszczem lub podanie listy do s. Renaty
 • Młodzież przygotowująca się do bierzmowania ze szkoły ponadpodstawowej ma swoje Msze święte w ramach przygotowania bezpośredniego o godz. 18:00 /niedziela/. Jednocześnie młodzież i Kandydatów z klas VII i VIII zapraszamy na niedzielne Msze święte o godz. 18:00 dedykowane młodzieży.
 • Modlimy się wspólnie z Siostrami Albertynkami w intencji ubogich. Wizyta Sióstr stanie się dla nas również okazją do konkretnego daru serc bowiem Siostry będą za dobrowolną ofiarą rozprowadzały kalendarze na rok 2022. Dodam, że dzięki młodzieży z Face2Face nasza Parafia wspiera od ponad roku ubogich i seniorów, którymi opiekują się Siostry Albertynki za co Wam Wszystkim moi Kochani z serca DZIĘKUJĘ.
 1. Dwudniowa Pielgrzymka do Krakowa i Częstochowy wyruszy w najbliższą sobotę 2 października o godz. 5:30 z parkingu przy domu parafialnym. Do środy włącznie proszę regulować pozostałe koszty związane z pielgrzymką.
 1. Przed nami I piątek i I sobota miesiąca
 • I piątek odwiedziny chorych od g. 7:30
  • Spowiedź w kaplicy św. Stanisława od 15:00 do 16:00 i Msza
  • Spowiedź w kościele od 16:00 do 18:00 i Msza święta
 • Nabożeństwo I sobót miesiąca w kościele w Kórniku od godz. 7:30: wystawienie, adoracja z medytacją, różaniec wynagradzający, okazja do spowiedzi świętej i Msza święta o godz. 8:30
 • Nabożeństwo I sobót miesiąca w kaplicy św. Stanisława w Pierzchnie od godz. 17:15: wystawienie, adoracja z medytacją, różaniec wynagradzający, okazja do spowiedzi świętej i Msza święta o godz. 18:00.

 

 1. W piątek drogą krzyżową o godz. 19:00 rozpoczynamy Jerycho Pompejańskie, które jest zaproszeniem do całonocnej modlitwy przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, o północy Msza święta ekspiacyjna będąca przebłaganiem BOGA za nasze grzechy.

 

 1. Miesiąc październik to czas różańca świętego. Od piątku w ramach Nowenny Pompejańskiej przez kolejne 54. dni możemy trwać w naszej świątyni z różańcem w ręku trzykrotnie w ciągu dnia.
 1. Tydzień Maryjny /jak usłyszeliśmy w liście/ trwać będzie od najbliższej soboty 2 października i zakończymy ten czas uroczystym zawierzeniem Sercu Pana Jezusa nasze Rodziny i Parafię w niedzielę 10 października. Szczegółowy plan jest do zabrania z tyłu kościoła. Zapraszam szczególnie w jedną i drugą niedzielę oraz na Msze święte w tygodniu o godz. 10:00 lub 18:00. Ponadto na Pasterkę Maryjną z czwartku 7 października na piątek 8 października a także na Mszą dla chorych w sobotę 9 października na godz. 10:00 oraz na Mszę odpustową ku czci Królowej Służb Mundurowych w sobotę o godz. 18:00, którą zakończymy procesją ze świecami. Ponadto Msze święte o godz. 7:00 będą w kaplicy Matki Bożej Różańcowej Kórnickiej, a dodatkowe Msze święte o godzi o godz. 16:30 oraz 19:30 /zakończone Apelem Jasnogórskim). W Tygodniu Maryjnym NIE będzie Mszy świętych o godz. 8:30, lecz intencje z tej godziny będą odprawiane na Mszy rekolekcyjnej o godz. 10:00.
 1. Biuro parafialne
 • Od jutra można zamawiać wymienianki roczne i intencje mszalne na miesiące od stycznia do sierpnia 2022r.
 1. Zapowiadam spotkania
 • Liderów Wspólnoty BOGU Bliscy w poniedziałek o godz. 19:00
 • Kręgu Kościoła Domowego we wtorek o godz.19:00.

 

 1. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki, najnowszy Miesięcznik Parafialny, Modlitewnik 5 minut z BOGIEM na październik oraz czasopismo Tota Tua.

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

 

Słowo na dziś

Przestańcie zabraniać mu, bo nikt, kto uczyni cud w imię moje, nie będzie mógł zaraz źle mówić o Mnie. Kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami.

Ewangelia według św. Marka