Drukuj
  1. Kalendarz liturgiczny
  1. Dzisiaj
  1. Dwudniowa Pielgrzymka do Krakowa i Częstochowy wyruszy w najbliższą sobotę 2 października o godz. 5:30 z parkingu przy domu parafialnym. Do środy włącznie proszę regulować pozostałe koszty związane z pielgrzymką.
  1. Przed nami I piątek i I sobota miesiąca

 

  1. W piątek drogą krzyżową o godz. 19:00 rozpoczynamy Jerycho Pompejańskie, które jest zaproszeniem do całonocnej modlitwy przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, o północy Msza święta ekspiacyjna będąca przebłaganiem BOGA za nasze grzechy.

 

  1. Miesiąc październik to czas różańca świętego. Od piątku w ramach Nowenny Pompejańskiej przez kolejne 54. dni możemy trwać w naszej świątyni z różańcem w ręku trzykrotnie w ciągu dnia.
  1. Tydzień Maryjny /jak usłyszeliśmy w liście/ trwać będzie od najbliższej soboty 2 października i zakończymy ten czas uroczystym zawierzeniem Sercu Pana Jezusa nasze Rodziny i Parafię w niedzielę 10 października. Szczegółowy plan jest do zabrania z tyłu kościoła. Zapraszam szczególnie w jedną i drugą niedzielę oraz na Msze święte w tygodniu o godz. 10:00 lub 18:00. Ponadto na Pasterkę Maryjną z czwartku 7 października na piątek 8 października a także na Mszą dla chorych w sobotę 9 października na godz. 10:00 oraz na Mszę odpustową ku czci Królowej Służb Mundurowych w sobotę o godz. 18:00, którą zakończymy procesją ze świecami. Ponadto Msze święte o godz. 7:00 będą w kaplicy Matki Bożej Różańcowej Kórnickiej, a dodatkowe Msze święte o godzi o godz. 16:30 oraz 19:30 /zakończone Apelem Jasnogórskim). W Tygodniu Maryjnym NIE będzie Mszy świętych o godz. 8:30, lecz intencje z tej godziny będą odprawiane na Mszy rekolekcyjnej o godz. 10:00.
  1. Biuro parafialne
  1. Zapowiadam spotkania

 

  1. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki, najnowszy Miesięcznik Parafialny, Modlitewnik 5 minut z BOGIEM na październik oraz czasopismo Tota Tua.

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

 

Słowo na dziś

Przestańcie zabraniać mu, bo nikt, kto uczyni cud w imię moje, nie będzie mógł zaraz źle mówić o Mnie. Kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami.

Ewangelia według św. Marka