1.     Kalendarz liturgiczny:

 • środa – Popielec
 • czwartek – wspomnienie NMP z Lourdes, tego dnia modlimy się za osoby chore i cierpiące obchodząc Światowy Dzień Chorego.

2.     Spotkania duszpasterskie

 • Wspólnota Żywego Różańca zaprasza 8 lutego w poniedziałek od godz. 22:00 do 23:00 na Jerycho Różańcowe, które trwa od 2 do 9 lutego br. w kościele pw. św. Antoniego z Padwy u o. Franciszkanów na Wzgórzu Przemysła w Poznaniu
 • Duszpasterstwo Młodych spotyka się w piątek po Mszy świętej o 18:00

3.     Dzisiaj

 • Ks. Wojciech Woźny odprawi o godz. 12:00 Mszę prymicyjną na zakończenie której udzieli indywidualnego błogosławieństwa

 

4.  Przypominamy, że do 15 lutego włącznie poniedziałkowe Msze święte o godz. 7:00 będą odprawiane w kościele parafialnym bowiem w kaplicy u sióstr trwają prace.

 

5. W najbliższą środę 10 lutego rozpoczynamy Wielki Post

 •  Msze święte z obrzędem pospania głów popiołem o godz. 7:00, 8:30, 16:30, 18:00, 19:00 i o godz. 17:00 w Pierzchnie
 • obowiązuje post ścisły i nie ma żadnej dyspensy
 • przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas
 • Caritas Parafialna prosi o pomoc w zbiórce żywności trwałej i środków czystości dla potrzebujących z naszej parafii: zonie wystawiony kosz a w nim tytki do napełnienia, które przynosimy do 4. niedzieli Wielkiego Postu, czyli do 6 marca
 • rusza Parafialna Grupa Pokutna, której celem jest podczas 40. dniowego postu ofiarowanie przez jedną osobę we wskazanym konkretnym dniu modlitwy, postu i jałmużny dla potrzebujących. Chętni do wsparcia świadectwem swojego życia naszej Parafii Wszystkich Świętych proszeni są dzisiaj lub w środę popielcową o zapisywanie się w zakrystii lub przed kościołem 

 

6. Nabożeństwa wielkopostne

 • Droga krzyżowa w piątek dla wszystkich o godz. 9:00 i o godz. 17:30 oraz z udziałem dzieci o godz. 16:30
 • Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15:00 a bezpośrednio po Gorzkich Żalach Msza Święta. Kazania pasyjne wygłosi ks. Eugeniusz Guździoł, proboszcz parafii św. Michała Archanioła w Poznaniu.

 

7. Zapraszam na Parafialne Rekolekcje Wielkopostne Nowe życie w Chrystusie, które odbędą się od niedzieli 14 lutego do środy 17 lutego br. Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. dr Szymon Stułkowski w niedzielę na Mszach świętych (oprócz 15:00) oraz od poniedziałku do środy w Kórniku o godz. 8:30 i 18:00 (wieczorem z celebracjami po Mszy) a w Pierzchnie o godz. 17:00.

 

8.  W środę popielcową i przez dwie pierwsze niedziele Wielkiego Postu włączamy się w Wielkopostną akcję Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej, Akademickiego Koła Misjologicznego oraz Papieskiego Stowarzyszenia Pomocy Kościołowi w Potrzebie Woreczek ryżu 2016 W obliczu zbliżających się Światowych Dni Młodzieży w Krakowie chcemy pomóc młodzieży z krajów misyjnych, która pragnie przyjechać na Światowe Dni Młodzieży do Polski i spędzić Dni w Diecezji przed wyjazdem do Krakowa w Archidiecezji Poznańskiej. Spodziewamy się grupy osób z Republiki Zielonego Przylądka z Afryki, z Boliwii oraz z Palestyny. Chcemy zapewnić misyjnym gościom pobyt w naszej archidiecezji, co kosztuje 30 euro dla jednej osoby.

9.  Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest najnowszy Przewodnik Katolicki oraz  Miesięcznik Parafialny.

10. Zapowiadamy

 • W niedzielę 14 lutego po Mszy o godz. 12:00 koncert w ramach przygotowań do 1050. rocznicy Chrztu Polski i spotkania na stadionie
 • W niedzielę 14 lutego na Mszy o godz. 18:00 rozpoczynamy Kurs Przedmałżeński dla narzeczonych
 •  Od 19 do 21 lutego w naszej parafii odbędzie się Kurs biblijny Uczniowie z Emaus, szczegóły na plakacie znajdującej się na tablicy ogłoszeń oraz w najnowych ulotkach parafialnych na Luty i marzec

 

 

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

 

 

 

Słowo Boże na umocnienie

 

Potem usiadł i z łodzi nauczał tłumy. Gdy przestał mówić, rzekł do Szymona: Wypłyń na głębię i zarzućcie sieci na połów! A Szymon odpowiedział: Mistrzu, całą noc pracowaliśmy i niceśmy nie ułowili. Lecz na Twoje słowo zarzucę sieci. Skoro to uczynili, zagarnęli tak wielkie mnóstwo ryb, że sieci ich zaczynały się rwać. 

 

Ewangelia według św. Łukasza