Drukuj

1.     Kalendarz liturgiczny:

2.     Spotkania duszpasterskie

3.     Dzisiaj

 

4.  Przypominamy, że do 15 lutego włącznie poniedziałkowe Msze święte o godz. 7:00 będą odprawiane w kościele parafialnym bowiem w kaplicy u sióstr trwają prace.

 

5. W najbliższą środę 10 lutego rozpoczynamy Wielki Post

 

6. Nabożeństwa wielkopostne

 

7. Zapraszam na Parafialne Rekolekcje Wielkopostne Nowe życie w Chrystusie, które odbędą się od niedzieli 14 lutego do środy 17 lutego br. Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. dr Szymon Stułkowski w niedzielę na Mszach świętych (oprócz 15:00) oraz od poniedziałku do środy w Kórniku o godz. 8:30 i 18:00 (wieczorem z celebracjami po Mszy) a w Pierzchnie o godz. 17:00.

 

8.  W środę popielcową i przez dwie pierwsze niedziele Wielkiego Postu włączamy się w Wielkopostną akcję Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej, Akademickiego Koła Misjologicznego oraz Papieskiego Stowarzyszenia Pomocy Kościołowi w Potrzebie Woreczek ryżu 2016 W obliczu zbliżających się Światowych Dni Młodzieży w Krakowie chcemy pomóc młodzieży z krajów misyjnych, która pragnie przyjechać na Światowe Dni Młodzieży do Polski i spędzić Dni w Diecezji przed wyjazdem do Krakowa w Archidiecezji Poznańskiej. Spodziewamy się grupy osób z Republiki Zielonego Przylądka z Afryki, z Boliwii oraz z Palestyny. Chcemy zapewnić misyjnym gościom pobyt w naszej archidiecezji, co kosztuje 30 euro dla jednej osoby.

9.  Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest najnowszy Przewodnik Katolicki oraz  Miesięcznik Parafialny.

10. Zapowiadamy

 

 

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

 

 

 

Słowo Boże na umocnienie

 

Potem usiadł i z łodzi nauczał tłumy. Gdy przestał mówić, rzekł do Szymona: Wypłyń na głębię i zarzućcie sieci na połów! A Szymon odpowiedział: Mistrzu, całą noc pracowaliśmy i niceśmy nie ułowili. Lecz na Twoje słowo zarzucę sieci. Skoro to uczynili, zagarnęli tak wielkie mnóstwo ryb, że sieci ich zaczynały się rwać. 

 

Ewangelia według św. Łukasza