Kochani Parafianie, Goście i Przyjaciele Wszystkich Świętych
w imieniu swoim i duszpasterzy składam Wam wszystkim radosne życzenia: Jezus żyje i jest obecny pośród nas. Niech ta prawda naszej wiary będzie dla nas umocnieniem i siłą w naszym codziennym życiu. Niech Jezus Zmartwychwstały prowadzi każdego z nas drogami pokoju i nadziei, umacniając wiarę w zwycięstwo dobra, prawdy i miłości.

 

1.     Bóg zapłać:

 • Księdzu Maciejowi, księdzu profesorowi Zbigniewowi i księdzu kanonikowi Stanisławowi za obecność i pomoc podczas Triduum
 • Wszystkim Wam Kochani biorącym udział w dzisiejszej liturgii oraz pomagającym i zaangażowanym panom od baldachimu i prowadzenia kapłana, niosącym sztandary, Harcerskiej Orkiestrze z serca DZIĘKUJĘ.

 

2.     Spotkania duszpasterskie

 • Wspólnota Bogu Bliscy w czwartek o godz. 19:00 w domu parafialnym
 • Duszpasterstwo Młodych w piątek po Mszy wieczornej
 • Straż Honorowa spotyka się w I piątek miesiąca po Mszy świętej o godz. 18:00 w salce nad zakrystią
 • Wspólnota Żywego Różańca spotyka się w I sobotę miesiąca po Mszy świętej o godz. 8:30
 • Dorośli kandydaci do Bierzmowania oraz uczniowie z klas III za tydzień w niedzielę o godz. 18:00 biorą udział w rekolekcjach w Roku Miłosierdzia. Informujemy, że w tym roku Sakrament Bierzmowania odbędzie się 18 maja o godz. 18:00
 • Kandydaci do Bierzmowania z klas I i II będą mieli spotkanie liturgiczne w 3. piątek miesiąca kwietnia tj. 15 kwietnia od godz. 19:00 do 20:00

 

 

3.     Dzisiaj w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

 • Msze święte o godz. 6:00 (z procesją), 9:00, 10:00 (Pierzchno), 10:30, 12:00, 15:00 (z Koronką), 18:00. NIE MA MSZY o godz. 7:30
 • Można odbierać bilety na spotkanie z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski. Osoby zapisane udają się na stadion 16 kwietnia na godz. 10:00 we własnym zakresie
 • Trwają zapisy na Światowe Dni Młodzieży w ramach pakietu (koszt 400 zł) Duszpasterstwo Młodzieży AP JORDAN od 29 do 31 lipca br.

 

4. Jutro w poniedziałek wielkanocny Msze święte o godz. 7:30, 9:00, 10:00 (Pierzchno), 10:30, 12:00, 15:00, 18:00. Będziemy modlić się za WT i szkoły katolickie oraz za KUL i pospieszymy z pomocą materialną na utrzymanie tych uczelni. Za tydzień zbiórka do puszek przed kościołem na Caritas.

 

5. Biuro parafialne będzie czynne w czwartek od godz. 9:30 do 11:00.

 

6. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca:

 • I Piątek: od g. 8:30 odwiedzimy chorych z Panem Jezusem. Biuro nieczynne. Spowiadamy od g 16:00 i zapraszam dzieci wraz z rodzicami na Mszę świętą o g.16:30. Młodzież zapraszam do spowiedzi od g. 17:15 a po wieczornej Mszy świętej na modlitwę kanonami z Taize o dobre przygotowanie się do Światowych Dni Młodzieży. W Pierzchnie: Spowiedź od g. 15:00 a o godz. 16:00 Msza
 • sobota: nabożeństwo I sobót wynagradzające Matce Najświętszej adoracją po Mszy o godz. 7:00, od g. 7:50 różaniec pokutny a następnie Msza święta o g. 8:30.

 

7. Przez najbliższy tydzień do niedzieli Miłosierdzia włącznie o godz. 15:00 będziemy modlili się Nowenną do Miłosierdzia Bożego, po której Msza święta. Z racji święta zaangażowanych w dzieła Caritas oraz wszystkich, którzy otrzymują pomoc od Parafialnej Caritas zapraszamy za tydzień w Niedzielę Miłosierdzia Bożego na godz. 15:00 na wspólną Eucharystię dziękczynną. Jednocześnie pragnę poinformować, że Msza święta o godz. 15:00 będzie sprawowana we wszystkie niedziele kwietnia.

 

8. Za tydzień od Niedzieli Miłosierdzia do środy 6 kwietnia z okazji Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia odbędą się w naszej Parafii rekolekcje: Jezus żyje. Poprowadzi je jezuita ojciec Remigiusz Recław wspólnie ze wspólnotą Mocni w Duchu, zapraszam do udziału.

 

9. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: są świąteczne numery Przewodnika Katolickiego oraz Miesięcznika Parafialnego.

 

10. Odeszli do wieczności śp. Marek Cholewczyński z Kórnika, pogrzeb we wtorek o godz. 11:30 oraz śp. Jerzy Ławniczak z Dziećmierowa, pogrzeb w czwartek o godz. 11:00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 

Słowo na dziś

 

Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą na jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, /które mówi/, że On ma powstać z martwych.

Ewangelia według św. Jana