1.     Kalendarz liturgiczny

 • wtorek – św. Alojzego Gonzagi
 • piątek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
 • sobota – NMP Świętogórskiej z Gostynia

 

2.     Spotkania duszpasterskie w domu parafialnym

 • Spotkanie w drodze w poniedziałek po Mszy o godz. 18:00
 • Wspólnota modlitewna Bogu Bliscy w czwartek po Mszy o g. 18:00

              

3.     Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa

 • w niedzielę przed Mszą Świętą o godz. 20:00
 • od poniedziałku do soboty po Mszy świętej o godz. 18:00

 

4.     Dzisiaj

 • XIII Archidiecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium Maryjnego w Tulcach z Mszą świętą o godz. 12:00, której przewodniczyć będzie ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki
 • X Parafiada u Wszystkich Świętych w Kórniku: Jestem dzieckiem Boga. Parafiadę rozpoczniemy w kościele koncertem Chóru Dziewczęcego Skowronki z Poznania o godz. 11:30. Następnie Msza święta o godz. 12:00, po której od godz. 13:00 do ok. godz. 21:00 na placu przy probostwie oraz w ogródku proboszcza zostały przygotowane atrakcje min. strefa dla dzieci w której spotkanie z clownem, zjeżdżalnia, kulki, żółw, konkursy i zabawy, strefa gastronomia z gotującym rosół Padre Maciejem, strefa sportowa a w niej II turniej szachowy, I turniej Łuczniczy oraz I EuroParafiada, czyli mistrzostwa w piłkarzyki, ponadto strefa artystyczna a w niej występy: Skowroneczków, Załogi św. Wojciecha, orkiestry harcerskiej, Oli Idkowskiej, Tutti Santi, Wincentynek i zespołu Bogu Bliscy. Podczas jubileuszowej Parafiady nabywając losy będziemy wspierać wymianę nagłośnienia bezprzewodowego. Wszystkich zapisanych i tych, którzy chcą pomóc proszę o dostarczenie wypieków w niedzielę od godz. 7:00 do godz. 11:00. Wszystkim dziękuję za okazywaną pomoc, zaangażowanie i życzliwość.

 

5.  W czwartek (23. 06) Msza święta na zakończenie roku szkolnego dla:

 • Uczniów i rodziców, pracowników, nauczycieli i dyrekcji SP 1 w Kórniku i ze SP im. Jana Pawła II ze Szczodrzykowa o godz. 10:00
 • Uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych, pracowników, nauczycieli, dyrekcji oraz rodziców uczniów o godz. 18:00. Po Mszy świętej gimnazjaliści z klas I i II mają swoje spotkanie, na które przynoszą podpisane karty od Spowiedzi świętej.

 

6. Biuro parafialne w piątek z racji uroczystości Narodzenia św. Jana Chrzciciela będzie nieczynne. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

7. Dzieci kontynuujące praktykę pierwszych piątków miesiąca już dzisiaj zapraszamy do Spowiedzi świętej w lipcu i sierpniu. W zakrystii dzieci z klas 4-6 mogą zabrać książeczkę do pracy duchowej na pierwsze 9. piątków miesiąca.

 

8. Ze względu na urlopy księży w miesiącu lipcu i sierpniu:

 • zostaje zawieszona Msza święta w I piątek miesiąca o godz. 16:30
 • oraz Msze święte o godz. 7:00, które będą sprawowane tylko w poniedziałki w kaplicy u Sióstr, natomiast od wtorku do soboty nie będzie Mszy świętej o godz. 7:00
 • Msze święte o godz. 8:30 i o godz. 18:00 będą odprawiane w miesiącu lipcu i sierpniu bez zmian.

 

9.  Światowe Dni Młodzieży w Krakowie

 • Osoby, które zapisały się w naszej parafii proszę o regulowanie drugiej raty w zakrystii do końca czerwca
 • Przyjmujemy w zakrystii zapisy chętnych rodzin do ugoszczenia pielgrzymów z Madagaskaru w dniach od 20 do 23 lipca br.  

 

10. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: jest najnowszy Przewodnik Katolicki oraz czerwcowy Miesięcznik Parafialny.

 

11. Odeszli do wieczności: śp. Czesława Piasecka ze Skrzynek, pogrzeb odbył się w środę. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

 

Z modlitwą i błogosławieństwem
Proboszcz Grzegorz

Słowo na dziś

Syn Człowieczy musi wiele wycierpieć: będzie odrzucony przez starszyznę, arcykapłanów i uczonych w Piśmie; będzie zabity, a trzeciego dnia zmartwychwstanie.   

Ewangelia według św. Łukasza