1.     Kalendarz liturgiczny

 • poniedziałek – NMP Nieustającej Pomocy
 • wtorek – św. Ireneusza
 • środa – św. app. Piotra i Pawła, taca na potrzeby Stolicy Apostolskiej, uroczystości odpustowe w Katedrze Poznańskiej o godz. 10:00.

 

2.     Spotkania duszpasterskie:

 • dla rodziców dzieci i młodzieży wyjeżdżających do Ochotnicy Dolnej w poniedziałek po Mszy o godz. 18:00 w kościele
 • Roboczo-podsumowujące dla osób zaangażowanych w tegoroczną Parafiadę w poniedziałek o godz. 19:30 w domu parafialnym
 • dla Arcybractwa Straży Honorowej w piątek po Mszy o godz. 18:00 w salce nad zakrystią
 • dla Żywego Różańca w sobotę po Mszy o godz. 8:30 w kościele

              

3.     Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa

 • w niedzielę przed Mszą Świętą o godz. 20:00
 • od poniedziałku do czwartku po Mszy świętej o godz. 18:00

 

 

4. X Parafiada u Wszystkich Świętych w Kórniku: Jestem dzieckiem Boga przeszła do historii naszej parafii. Wszystkim uczestniczącym, będącym z nami z serca wspólnie z ks. Maciejem i organizatorami: dziękujemy. Również wszystkim występującym, dobrodziejom a nade wszystko osobom zaangażowanym za dar serca i życzliwość dla naszej rodziny parafialnej Wszystkich Świętych w Kórniku bardzo dziękuję. Podczas loterii zebraliśmy na wymianę mikrofonów bezprzewodowych i na powstającą salę w domu parafialnym 12000 zł.

 

5.     Dzisiaj

 • Msza święta o godz. 15:00 dla małżonków obchodzących swoje czerwcowe rocznice sakramentu małżeństwa, po Eucharystii nabożeństwo zakończone namaszczeniem olejem św. Charbela. Na Mszy świętej oraz po jej zakończeniu Wielbienie Poznańskie, które z Poldkiem Twardowskim, inicjatorem oraz dyrygentem chóru 1050. rocznicy Chrztu Polski, zaprasza do wspólnej modlitwy dziękczynnej za łaskę włączenia do wspólnoty Kościoła dzięki wierze i świadectwu rodziców i chrzestnych. Zapraszam do wspólnej modlitwy.  

 

6.     W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca:

 • piątek: od godz. 8:30 odwiedzimy naszych chorych z Panem Jezusem dlatego biuro parafialne będzie nieczynne. Spowiadamy od godz. 17:00. Przypominam, że w lipcu i w sierpniu nie ma Mszy świętej o godz. 16:30. Natomiast w Pierzchnie: Spowiedź święta od godz. 15:00 a o godz. 16:00 Eucharystia
 • sobota: nabożeństwo I sobót wynagradzające Matce Najświętszej, od godz. 7:50 różaniec pokutny, następnie Msza o 8:30, po spotkanie dla Żywego Różańca.

 

7.     Ze względu na urlopy księży w miesiącu lipcu i sierpniu:

 • zostaje zawieszona Msza święta w I piątek miesiąca o godz. 16:30
 • oraz Msze święte o godz. 7:00, które będą sprawowane tylko w poniedziałki w kaplicy u Sióstr, natomiast od przyszłego wtorku do soboty nie będzie Mszy świętej o godz. 7:00
 • Msze święte o godz. 8:30 i o godz. 18:00 będą odprawiane w miesiącu lipcu i sierpniu bez zmian.

 

8.     Informuję, że:

 • w środę 06. 07. br. przechodzi przez naszą parafię Poznańska Piesza Pielgrzymka podążająca na Jasną Górę. Będziemy gościć grupy: 4, 5, 7, 8 i 9, które ugościmy w tradycyjnych miejscach przy Ochotniczej Straży Pożarnej i Alei Flensa (ponad 550 Pielgrzymów). Ze względu na panującą wysoką temperaturę niech nie zabraknie napoi i czegoś do zjedzenia, aby Pielgrzymi nabrali sił i ruszyli w dalszą trasę. Wszystkim za dobroć serca już teraz DZIĘKUJEMY. Zanim pielgrzymi przybędą na posiłek wejdą na modlitwę do naszego kościoła
 • I komunia święta w roku 2017 (spotkanie z rodzicami i dziećmi we wrześniu) i 2018 (spotkanie z rodzicami i dziećmi w październiku) będzie w I niedzielę maja oraz w sobotę poprzedzającą. We wrześniu ruszą również zapisy do Wczesnej Komunii świętej. Więcej informacji na temat komunii po wakacjach.

 

9.     Światowe Dni Młodzieży w Krakowie

 • Osoby, które zapisały się w naszej parafii proszę o regulowanie drugiej raty w zakrystii do końca czerwca
 • Przyjmujemy w zakrystii zapisy chętnych rodzin do ugoszczenia pielgrzymów z Madagaskaru w dniach od 20 do 23 lipca br.  

 

10. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: jest najnowszy Przewodnik Katolicki oraz czerwcowy Miesięcznik Parafialny.

 

11. Dzieciom, młodzieży i wszystkim rozpoczynającym czas wypoczynku życzę błogosławionego czasu wakacji. Jednocześnie witam wszystkich wypoczywających i zapraszam do wspólnej modlitwy w naszej świątyni.

 

12. Mając  na uwadze potrzeby duszpasterskie Archidiecezji Poznańskiej z dniem 25 sierpnia 2016 roku ks. Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki:

 • zwalnia księdza magistra Macieja Michalskiego z urzędu Wikariusza parafii pw. Wszystkich Świętych w Kórniku i mianuję Wikariuszem parafii pw. św. Jerzego w Poznaniu
 • mianuję księdza magistra Łukasza Słocińskiego Wikariuszem parafii pw. Wszystkich Świętych w Kórniku. Ks. Łukasz przychodzi do naszej parafii z parafii pw. Najświętszego Serca Jezusa w Śremie.
 • ks. Macieju za dar Twojej dwuletniej posługi w naszej rodzinie parafialnej u Wszystkich Świętych w Kórniku podziękujemy Dobremu Bogu w niedzielę 21 sierpnia na Mszy świętej o godz. 15:00.

 

Z modlitwą i błogosławieństwem
Proboszcz Grzegorz

Słowo na dziś

 

Do innego rzekł: Pójdź za Mną!

Ewangelia według św. Łukasza