ZASADY KOLĘDOWANIA!

Na kolędę przychodzimy najpóźniej 20 minut przed rozpoczęciem kolędy do Domu Parafialnego – ul. Wojska Polskiego 45.

Pierwszeństwo w uczęszczaniu na kolędę ma "Najlepsza Dzieisątka" ministrantów jako podziękowanie za dotychczasową gorliwą służbę od września do grudnia. Są to: F. Kaczmarek, S. Kozakiewicz, J. Faliszewski, J. Cepka, W. Zmuda, A. Woźniczak, J. Cieślewicz, F. Kaźmierczak, C. Dec, N. Nowak.

¨     Wchodząc do mieszkania pozdrawiamy domowników słowami: Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

¨     W każdym domu śpiewamy dobrze znane nam dwie zwrotki kolędy: Pójdźmy wszyscy do stajenki lub Wśród nocnej ciszy albo Przybieżeli do Betlejem.

¨     Ministranci nie są tylko ozdobą kolędy, ale wskazują drogę. Są zobowiązani zrobić wszystko, aby ksiądz wiedział, gdzie ma iść do kolejnego mieszkania (domu). W razie potrzeby przynajmniej jeden z ministrantów czeka na księdza przed mieszkaniem (domem).

¨     Jeżeli ksiądz po wejściu pozdrawia mieszkańców słowami: ,,Pokój temu domowi” wówczas ministranci odpowiadają: ,,I wszystkim jego mieszkańcom”.

¨     W mieszkaniach nie rozmawiamy o zebranych pieniądzach i ich nie przeliczamy. Nie rozmawiamy na temat sąsiadów i tego co widzieliśmy w innych domach. Zachowujemy się kulturalnie, jak przystało na ministrantów.

¨     Wychodząc mówimy: Zostańcie z Bogiem!

¨     Ministranci oddają do kasy ministranckiej 2 zł od mieszkania (domu) niezależnie od tego czy otrzymali ofiarę czy też nie. Podobnie jeżeli idzie tylko jeden. Pieniądze oddajemy księdzu po skończeniu kolędy.

¨     Jeżeli w dniu kolędy przypada obowiązkowa służba wieczorna to przychodzimy na Mszę ranną (7:00 lub 8:30) lub dzień wcześniej na Mszę wieczorną o godz. 18:00.

¨     Wszelkie zmiany i zastępstwa dokonujemy we własnym zakresie. W ostateczności powiadamiamy Łukasza Błaszyka

¨     Plan kolędy z rozpiską znajduje się w zakrystii na tablicy, a także na stronie internetowej parafii www.parafiawszystkich.pl w zakładce aktualności dla ministrantów

¨     W trosce o Wasze zdrowie oraz o lepsze i bardziej wiarygodne rozpoznanie, że jesteście ministrantami zalecamy, by komże lub albę zakładać na kurtkę,

-

ZBIÓRKI DLA CAŁEJ SŁUŻBY LITURGICZNEJ ODBĘDĄ SIĘ:

 5 I 26 STYCZNIA (SOBOTA)

O GODZ. 9:00