1.     Kalendarz liturgiczny:

 •  wtorek – św. Elżbiety Węgierskiej
 •  środa – bł. Karoliny Kózkówny
 •  czwartek – bł. Salomei
 •  piątek – św. Rafała Kalinowskiego
 •  sobota – Ofiarowania NMP
 •  niedziela – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, po Mszy o godz. 12:00 poświęcimy rodziny Jezusowi Chrystusowi Królowi.

                                                                                                  

2.     Spotkania duszpasterskie:

 • Spotkania w drodze w poniedziałek po Mszy świętej o godz. 18:00, salka nad zakrystią. Prosimy o zabranie Pisma Świętego.
 • Parafialny Chór Tutti Santi, Zespół Dziecięcy Tutti Santi, Schola Dziecięca WMM, Duszpasterstwo Młodych, Ministranci, Zespół Bogu Bliscy zgodnie z ustaleniami
 • Krąg Biblijny prowadzony przez ks. profesora Janusza Nawrota w czwartek o godz. 19:00. Prosimy o zabranie Pisma Świętego.
 •  Wspólnota Bogu Bliscy w piątek godz. 19:00 w domu parafialnym 

 

3.     Dzisiaj w niedzielę:

 •  Darem modlitwy i swoją ofiarą wpieramy przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Duszpasterstwo Młodych wraz z ks. Maciejem rozprowadzają powidła Wszystkich Świętych będące cegiełką dla młodzieży na ŚDM
 • Dobrowolna zbiórka na prace w Parafii. Wszystkim ofiarodawcom składam podziękowanie: BÓG zapłać.

 

4.     W najbliższą środę 18 listopada dodatkowa Msza święta o godz. 9:30 z udziałem społeczności szkolnej naszego Gimnazjum z okazji dnia Patrona szkoły Władysława hrabiego Zamoyskiego. W imieniu Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i uczniów zapraszamy do udziału.

 

 

5.     Wymienianki roczne będą tak jak w minionym roku w trzeci piątek miesiąca. Rozpoczniemy modlitwą różańcową o godz. 17:30 a następnie o godz. 18:00 Msza święta w intencji polecanych zmarłych. W najbliższy piątek zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

6.     Zapraszamy na:

 • Pielgrzymkę do Sanktuarium Uzdrowienia Chorych w Smolicach gdzie proboszczem jest ks. Błażej Dojas. Wyjazd 25 listopada (środa) o godz. 13:30 powrót ok. 21:00, zapisy w zakrystii.
 • Czuwanie Papieskiej Unii Misyjnej i Róż Żywego Różańca w Częstochowie w dniach 5/6 grudnia, zapisy w zakrystii lub u odpowiedzialnego za Żywy Różaniec w naszej parafii u p. Andrzeja Deca.

 

7.     Polecamy Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik Katolicki oraz najnowszy listopadowy Miesięcznik Parafialny, w którym min. artykuły o św. Marcinie, pielgrzymce Przyjaciół do Częstochowy i Krakowa, Dekanalnym Święcie Młodych.

 

 

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

Słowo Boże na umocnienie


Zaprawdę, powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie. Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą. Lecz o dniu owym lub godzinie nikt nie wie, ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec.

Ewangelia według św. Marka