1. Kalendarz liturgiczny:

 • niedziela – św. Mikołaja

 • poniedziałek – św. Ambrożego

 • wtorek – Niepokalane Poczęcie NMP, uroczystość

 • sobota – NMP z Guadalupe

 

2. Spotkania duszpasterskie:

 • Parafialny Chór Tutti Santi, Zespół Dziecięcy Tutti Santi, Schola Dziecięca WMM, Duszpasterstwo Młodych, Ministranci, Zespół Bogu Bliscy zgodnie z ustaleniami

 • Wspólnota Bogu Bliscy w czwartek godz. 19:00 w domu parafialnym

 

3. Dzisiaj w niedzielę zbiórka do puszek na Fundusz Kościołowi na Wschodzie.
Za tydzień zbiórka na prace w naszej parafii.  BÓG zapłać za złożone ofiary.

 

4. Jutro w pierwszy poniedziałek miesiąca Msza święta z nabożeństwem o umocnienie duchowe. Zapraszamy na godz. 19:30, wcześniej okazja do spowiedzi świętej.

 

5. W najbliższy wtorek – 8 grudnia przypada liturgiczna Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, tego dnia papież Franciszek rozpocznie Rok Święty – Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia Bożego. Msze święte według następującego porządku:

 •  Rano o godz. 7:00, 8:30; popołudniu o godz. 16:30 (Roraty) i o godz. 18.00. W Pierzchnie o godz. 16:00.

 •  Godzina Bożej Łaski dla całego świata w kaplicy Serca Pana Jezusa podczas dziennej adoracji od godz. 12.00 do 13.00

 •  Na Mszy o godz. 16:30 nastąpi poświęcenie medalików dzieci z klas III, które przygotowują się do I Komunii świętej. Przypominamy rodzicom i dzieciom o spotkaniu formacyjnym w najbliższą sobotę o godz. 8:30.

 • Składka podczas wszystkich Mszy świętych przeznaczona będzie na pomoc biednym kościołom naszej Archidiecezji.

 •  Biuro parafialne będzie nieczynne.

 

6. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP nastąpi zaprzysiężenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady Ekonomicznej. Wszystkich zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18:00 i prosimy o modlitwę za przedstawicieli naszej Parafii, którzy będą głosem doradczym dla księdza Proboszcza w sprawach duszpasterskich
i materialnych.

 

7. Roraty dla wszystkich w tym tygodniu w poniedziałek i wtorek o godz. 16:30 a od środy do piątku o godz. 16:45 natomiast w sobotę o godz. 7:00 zapraszamy szczególnie młodzież.

 

8. W piątek dzieci przygotowujące się do wczesnej komunii świętej będą miały poświęcenie medalików na Mszy świętej o godz. 18:00.

 

9. Za tydzień w niedzielę

 • rozpoczniemy Parafialne Rekolekcje Adwentowe: Wierzę w Boga ze świętymi, które poprowadzi ks. Dariusz Dąbrowski, filipin ze Świętej Góry z Gostynia. Plan rekolekcji zostanie podany za tydzień.

 • Inaugurację Roku Świętego Nadzwyczajnego Jubileuszu w Archidiecezji Poznańskiej rozpocznie Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki o godz. 16:00, zapraszamy do wzięcia udziału w tej uroczystości.

 

 

10. W czasie Adwentu możemy zaopatrywać się w:

 • opłatki na wigilijny stół w zakrystii lub w biurze parafialnym

 • świece Caritas Archidiecezjalnej w formie ofiary: małe od 6 zł a duże od 12 zł

 • kartki świąteczne z opłatkiem omodlone przez Siostry Benedyktynki-Sakramentki klauzurowe z Wrocławia

 

11. Caritas parafialna prosi o pomoc:

 • w przygotowaniu świątecznych paczek dla dzieci z ubogich rodzin z naszej parafii. Serduszko z imieniem dziecka prosimy zabrać z dekoracji znajdującej się w Kaplicy Matki Boskiej Różańcowej. Paczki z zaklejonym serduszkiem przynosimy do trzeciej niedzieli Adwentu, czyli do 13 grudnia

 • w zbiórce żywności trwałej i środków czystości dla potrzebujących z naszej parafii: przy św. Antonim został wyłożony kosz, z którego pragnący pomóc zabierają Tytkę Miłosierdzia i przynoszą ją napełnioną do czwartej niedzieli Adwentu, czyli do 20 grudnia.

 

12. Istnieje możliwość:

 • wzięcia udziału w sesji formacyjnej prowadzonej przez Mocnych w Duchu w Łodzi, w terminie 27-28 II 2016r. Zapisy w zakrystii do końca grudnia.

 • zabrania ze sobą kartki z wydarzeniami duszpasterskimi naszej parafii, które będą miały miejsce w miesiącu grudniu i styczniu.

 

13. Polecamy Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik Katolicki oraz najnowszy grudniowy Miesięcznik Parafialny, w którym min. przedstawienie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej, Synod dotyczący rodziny oczyma małżonków państwa Pulikowskich oraz zaproszenie na Parafialną Zabawę Karnawałową. Od dzisiaj przyjmujemy zapisy
w zakrystii.

 

 

 

 

 

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

 

Słowo Boże na umocnienie

 

Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego! Każda dolina niech będzie wypełniona, każda góra i pagórek zrównane, drogi kręte niech się staną prostymi, a wyboiste drogami gładkimi! I wszyscy ludzie ujrzą zbawienie Boże.

Ewangelia według św. Łukasza