1. Kalendarz liturgiczny
  • poniedziałek – św. Łukasza, ew.
  • środa – św. Jana Kantego
  • piątek – św. Jana Pawła II
  1. Spotkania duszpasterskie
  • Kochani Małżonkowie spotkania małżeńskie w ramach warsztatu JA+Ty=My już w najbliższą sobotę i niedzielę /23 i 24 października/, zostało już tylko 8 ostatnich miejsc dla 8 małżeństw, szczegóły dzisiaj w zakrystii a zapisy tylko do środy.
  1. Dzisiaj
  • Przed kościołem dobrowolna zbiórka w ramach wspólnego Ratowania Kolegiaty, dziękuję za dar serca: BÓG zapłać.

1. Uwaga Młodzi Przyjaciele i Wszyscy czujący się młodo ta Msza święta dedykowana jest dla Was w każdą niedzielę o godz. 18:00. Dzisiaj dziękujemy za Sakrament Bierzmowania a za tydzień zapraszam szczególnie kandydatów z klas VII i VIII.
  1. W biurze parafialnym przyjmowane będą
  • Intencje na przyszły rok do 31 sierpnia 2021 r. i wymienianki roczne w 3 piątki miesiąca (od listopada do października)
  • Wymienianki (wypominki, zaduszki) jednorazowe z ofiarą można składać w biurze lub do wystawionej na środku kościoła skarbony
  1. Biuro parafialne
  • Poniedziałek od godz. 16:00 do 17:30 w sprawach sakramentów, intencji i wymienianek
  • Wtorek od godz. 16:00 do 17:30 w sprawach dotyczących cmentarza, narzeczeni, intencje, wymienianki
  • Piątek od godz. 9:30 do 11:00 w sprawach sakramentów, intencji i wymienianek
  • Będzie nieczynne: 1, 5, 9 i 30 listopada

1. Różaniec odmawiamy w ramach Parafialnej Nowenny Pompejańskiej:
  • tajemnice radosne do soboty o godz. 9:00, a w niedziele o godz. 8:30
  • tajemnice bolesne do piątku po Koronce o godz. 15:00 a w sobotę i niedzielę o godz. 14:30
  • tajemnice chwalebne do piątku i w niedzielę o godz. 17:30 a w sobotę o godz. 8:00
  • w kaplicy w Pierzchnie od poniedziałku do soboty o godz. 18:00 a w niedzielę o godz. 9:30.
  1. Przypominam
  • trwa pandemia i w kościele obowiązują min. założone maseczki i dezynfekcja dłoni
  • z naszego kościoła transmisję Mszy świętej o godz. 9:00 znajdziesz na parafialnym kanale YouTube.

1. Zapowiadam wznowienie Punktu Konsultacji Parafialnych od środy 27 października, szczegóły za tydzień.
  1. Zapowiadana Biesiada u Wszystkich Świętych odbędzie się w sobotę 20 listopada w Domu Gościnnym Hedan. Zapisy wraz z wpłatami dla osób chcących biesiadować w pojedynkę, parami lub w gronie znajomych i przyjaciół od dzisiaj w zakrystii.

1. Sprawy dotyczące cmentarza
  • Zostały zakończone prace związane z utwardzeniem terenu przy cmentarzu od strony przedszkola przy parkingu gdzie w jednym miejscu została umiejscowiona segregacja śmieci i odpadów z naszego cmentarza. W związku z tym proszę o nie wyrzucanie śmieci na terenie cmentarza lecz o zabieranie ich do domu lub zgodnie z informacją znajdującą się na cmentarzu proszę o przenoszenie ich do wyznaczonych kontenerów umieszczonych przy cmentarzu od strony przedszkola przy parkingu. Na byłym miejscu składowania cmentarza planowane jest w swoim czasie postawienie zaplecza z toaletą. Dziękuję za okazaną pomoc i wsparcie Panom Burmistrzom oraz Radnym, dzięki którym Parafia będzie mogła przez najbliższe 10 lat korzystać w tej formie z użyczonego terenu
  • W związku z pojawiającymi się samowolami na cmentarzu informuję, iż w celu wycinki nasadzeń, postawienia nagrobka, czy innych prac należy zgłosić się osobiście do ks. proboszcza do biura parafialnego we wtorki od godz. 16:00 do 17:30
  • Przypominam, że na terenie naszego cmentarza nie ma zgody na utwardzanie terenu wokół grobu, stawiania ławeczek czy też robienia nasadzeń. Odstępy pomiędzy grobami służą nie do zagospodarowania lecz umożliwiają komunikację w przemieszczaniu się na naszym cmentarzu pomiędzy grobami. Dlatego przy okazji zbliżającej się Uroczystości Wszystkich Świętych zwracam się z prośbą o usunięcie do końca roku wszelkich utrudnień komunikacyjnych pomiędzy grobami.
  • Kontynuujemy prace związane z budową strony parafialnej, na której w najbliższym czasie zostanie zawieszona do odwołania wyszukiwarka cmentarna. Wszelkie zgłaszane zmiany będą nanoszone po ponownym uruchomieniu.

1. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki i Miesięcznik
  1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy śp. Bronisławę Chojnicką i śp. Czesława Stasiaka z Kromolic. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

Słowo na dziś

Wiecie, że ci, którzy uchodzą za władców narodów, uciskają je, a ich wielcy dają im odczuć swą władzę. Nie tak będzie między wami. Lecz kto by między wami chciał się stać wielkim, niech będzie sługa waszym.

Ewangelia według św. Marka