Drukuj

1.  Kalendarz liturgiczny:

 

2. Spotkania duszpasterskie:

 

3.  Dzisiaj

 

4. Msza święta z nabożeństwem o umocnienie duchowe w poniedziałek o godz. 19:30.

 

5. Przypominamy, że do 15 lutego włącznie poniedziałkowe Msze święte o godz. 7:00 będą odprawiane w kościele parafialnym bowiem w kaplicy u sióstr trwają prace.

 

6. We wtorek 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W naszym kościele Msze święte z pobłogosławieniem świec o godz. 7:00, 8:30, 16:30 (z udziałem dzieci z klas III), 18:00 a w Pierzchnie o godz. 16:00. Tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego i wspomagamy zbiórką do puszek zgromadzenia klauzurowe. Dziękujemy jako Parafianie i Duszpasterze za dar obecności w naszej parafii Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo, dla których upraszamy potrzebnych łask i opieki Matki Najświętszej.

 

7. Członków Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ oraz czcicieli Bożego Serca zapraszamy na Mszę świętą, którą odprawi w naszym kościele ks. Kazimierz Boryna – opiekun Straży Honorowej w dniu 04. 02. 2016r. tj. w czwartek o godz. 16:00. Po Eucharystii spotkanie w Domu Parafialnym.

 

8. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota:

Spowiadamy od godziny 16:00 i zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na Mszę świętą o godz. 16:30. Od godz. 17:15 zapraszamy do spowiedzi młodzież.

W Pierzchnie: Spowiedź święta od godz. 15:00 a o godz. 16:00 Eucharystia

 

9. Biuro parafialne czynne w poniedziałek od godz. 16:00 do 17:30 oraz w czwartek od godz. 9:30 do 11:00. We wtorek z racji święta oraz w I piątek miesiąca biuro nieczynne.

 

10. Zapowiadamy

 

11. Wszystkim Parafianom za dar obecności, ofiarowaną dobroć, podwiezienia, złożone ofiary (40310 zł) oraz za wspólną modlitwę i przyjęte błogosławieństwo Boże podczas tegorocznej wizyty duszpasterskiej, wspólnie z ks. Maciejem i o. Piotrem, wypowiadamy z serca płynące: DZIĘKUJEMY.

 

12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: jest najnowszy numer Przewodnika Katolickiego oraz najnowszy numer na luty Miesięcznika Parafialnego.

 

13. Odeszli do wieczności nasi Parafianie: śp. Irena Sawicka z Kórnika, pogrzeb odbył się w środę oraz śp. Andrzej Nowaczyk z Kórnika, pogrzeb odbył się w piątek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 

 

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

 

Słowo Boże na umocnienie

 

I mówili: Czy nie jest to syn Józefa? Wtedy rzekł do nich: Z pewnością powiecie Mi to przysłowie: Lekarzu, ulecz samego siebie; dokonajże i tu w swojej ojczyźnie tego, co wydarzyło się, jak słyszeliśmy, w Kafarnaum. 

 

 

Ewangelia według św. Łukasza