1.     Spotkania duszpasterskie

 • Parafialna Rada Duszpasterska i Parafialna Rada Ekonomiczna we wtorek po Mszy świętej i celebracji rekolekcyjnej ok. 20:00 na probostwie
 • Duszpasterstwo Młodych w piątek po Mszy świętej o 18:00

 

2.     Nabożeństwa wielkopostne

 • Droga krzyżowa w piątek

– dla wszystkich o godz. 9:00 i 17:30 a z  udziałem dzieci o godz. 16:30

– w kaplicy św. Stanisława o godz. 18:00

 • Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15:00 a po nich Msza święta a w kaplicy św. Stanisława po Mszy o godz. 10:00.

 

3.  Dzisiaj

 • Parafialne Rekolekcje Wielkopostne: Nowe życie w Chrystusie, prowadzi ks. dr Szymon Stułkowski: na Mszach w niedzielę (oprócz 15:00) oraz od poniedziałku do środy o godz. 8:30 i 18:00 (z celebracjami) oraz w kaplicy o godz. 17:00
 • Woreczek ryżu 2016 dzisiaj i za tydzień chcemy pomóc młodzieży z Republiki Zielonego Przylądka z Afryki, Boliwii oraz Palestyny w spędzeniu pobytu w Archidiecezji Poznańskiej przed wyjazdem do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży
 • Parafialna Grupa Pokutna we wskazanym dniu Wielkiego Postu podejmuję modlitwę, post i jałmużnę w wyznaczonej intencji parafialnej, zapisy jeszcze tylko dzisiaj
 • Koncert w ramach przygotowań do 1050. rocznicy Chrztu Polski i spotkania na stadionie po Mszy o godz. 12:00
 • W zakrystii zapisy na wielkie spotkanie: Gdzie Chrzest, tam nadzieja, które odbędzie się na stadionie w Poznaniu w dniu 16 kwietnia 2016 r. Koszt całości pakietu pielgrzyma 20 PLN
 • Kurs Przedmałżeński dla narzeczonych początek Msza święta o godz. 18:00 a następnie pierwsze spotkanie w kościele
 • Dzisiaj zbiórka do puszek na czekające nas prace w naszej parafii. BÓG zapłać za złożone ofiary.

4. Od poniedziałku Msze święte o godz. 7:00 będą odprawiane w kaplicy u sióstr.

5. W Nadzwyczajnym Roku Miłosierdzia raz w miesiącu będzie możliwość całonocnej adoracji Pana Jezusa w Bramie Miłosierdzia. W najbliższy piątek od godz. 19:00 adoracja prowadzona przez mężczyzn, od godz. 20:00 wspólne adorowanie pieśniami wielkopostnymi, o godz. 21:00 Msza święta, po której adoracja w kaplicy do godz. 7:00. Okazja do Spowiedzi świętej od godz. 19:00 do 21:00.

6. Zapraszamy na:

 • Kurs biblijny Uczniowie z Emaus od 19 do 21 lutego w naszej parafii, zapisy do środy w zakrystii
 • Koncert z cyklu Absolwenci i ich chóry w imieniu Parafialnego Chóru Tutti Santi oraz pani dyrygent Jadwigi Niemier do Auli Nova, Plac Stefana Stuligrosza 1 w Poznaniu w niedzielę 21 lutego na godz. 17:00.

7.     Parafialny Zespół Caritas

 • prosi o pomoc w zbiórce żywności trwałej i środków czystości dla potrzebujących z naszej parafii: zabierzmy do napełnienia tytki z kosza przy św. Antonim, które przynosimy do 4. niedzieli Wielkiego Postu, czyli do 6 marca
 • pełni dyżur w domu parafialnym w poniedziałki Wielkiego Postu od godz. 16:00 do 17:30.

 

8.  Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej jest najnowszy numer Przewodnika Katolickiego oraz Miesięcznika Parafialnego.

 

9. W czasie Wielkiego Postu czeka naszą Parafię uregulowanie Daniny Diecezjalnej, która będzie przeznaczona na potrzeby diecezjalne oraz naszego kościoła. Wszystkich pragnących złożyć ofiarę proszę o zabranie ze sobą koperty z napisem: DOBROWOLNA DANINA KOŚCIELNA, które będzie można składać do wystawionej skarbony. Za wsparcie materialne bardzo dziękuję.

 

10. Odeszła do wieczności śp. Stefania Jaskuła z Kórnika, pogrzeb odbył się w sobotę. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

 

 

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

 

Słowo na dziś

Jezus pełen Ducha Świętego, powrócił znad Jordanu i czterdzieści dni przebywał w Duchu na pustyni, gdzie był kuszony przez diabła. Nic w owe dni nie jadł, a po ich upływie odczuł głód. Rzekł Mu wtedy diabeł: Jeśli jesteś Synem Bożym, powiedz temu kamieniowi, żeby się stał chlebem. Odpowiedział mu Jezus: Napisane jest: Nie samym chlebem żyje człowiek.

 

Ewangelia według św. Łukasza