1. Spotkania duszpasterskie

 • Wspólnota Bogu Bliscy w czwartek po Mszy wieczornej
 • Duszpasterstwo Młodzieży w piątek po Mszy wieczornej

2. Nabożeństwa wielkopostne

 • Droga krzyżowa w piątek

– dla wszystkich o godz. 9:00 i 17:30, z  udziałem dzieci o godz. 16:30

– w kaplicy św. Stanisława o godz. 18:00

 • Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15:00 a po nich Msza a w kaplicy św. Stanisława po Mszy o godz. 10:00.

3. Dzisiaj

 • Kończymy zapisy w zakrystii na spotkanie: Gdzie Chrzest, tam nadzieja, które odbędzie się na stadionie w Poznaniu dnia 16 kwietnia
 • Kurs Przedmałżeński dla narzeczonych Msza święta o godz. 18:00 i spotkanie w domu parafialnym
 • Trwają zapisy na Światowe Dni Młodzieży w ramach pakietu (koszt 400 zł) Duszpasterstwo Młodzieży AP JORDAN od 29 do 31 lipca br.
 • Zbiórka do puszek na prace w parafii: BÓG zapłać za dar 


4. Caritas:

 • Parafialna DZIĘKUJĘ wszystkim dobrodziejom za dar ofiarowanych produktów i środków czystości dla potrzebujących z naszej parafii. Paczki będą rozprowadzane podczas dyżuru w domu parafialnym w najbliższy poniedziałek od 16:00 do 17:30
 • Parafialna DZIĘKUJĘ wszystkim uczestnikom poniedziałkowej Mszy świętej z nabożeństwem o umocnienie, podczas której została złożona jałmużna wielkopostna w wysokości 1491 zł na dofinansowanie zakupów w miesiącu marcu dla podopiecznych Parafialnego Zespołu Caritas oraz na jeden miesiąc rehabilitacji Hani
 • Parafialna ZAPRASZA podopiecznych otrzymujących pomoc stałą i świąteczną na drogę krzyżową w najbliższy piątek na godz. 17:30
 • Poznańska prosi o przekazanie odpisu 1% na pomoc dla potrzebujących - numer KRS: 0000224658. Pragniemy również pomóc naszej parafiance Hani

5. W czasie Wielkiego Postu mamy do uregulowania Daninę Diecezjalną, proszę o zabranie koperty z napisem: Dobrowolna danina kościelna, którą można złożyć do wystawionej skarbony. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne: Bóg zapłać.

6. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek i we wtorek od godz. 16:00 do 17:30 oraz w piątek od 9:30 do 11:00, natomiast w czwartek biuro nieczynne z powodu spowiedzi w dekanacie.

7. Spowiedź święta w najbliższą sobotę od godziny 7:00-9:00 i z pomocą księży z dekanatu od godziny 9:00-12:00 i po południu od 15:00-18:00 oraz w Pierzchnie od 16:00-17:00. Okazja do spowiedzi w dekanacie w środę: Bnin (9:30-11:00; 14:00-17:30, 19:00-20:00) w czwartek: Borówiec (9:00-10:00; 17:00-20:00) i Koszuty (14:30-18:00).

8. Za tydzień w Niedzielę Palmową:

 • Palemki rozprowadza przed kościołem Tutti Santi. Ofiary zostaną przeznaczone na nagranie płyty z okazji 20. lat istnienia Tutti Santi
 • Młodzież będzie rozprowadzać paschaliki parafialne. Ofiary zostaną przeznaczone na zakup 1050 pieluch dla małych dzieci.

9. Archidiecezja Poznańska organizuje pielgrzymkę do Rzymu w podziękowaniu za przeżycie Jubileuszu 1050 – lecia Chrztu Polski i Światowych Dni Młodzieży. Zapraszam do udziału, informacje w gablocie.

10. Otrzymaliśmy zaproszenia do wzięcia udziału w: 

 • Misterium Męki Pańskiej, które będzie wystawione w parafii pw. Matki Bożej Królowej Rodzin w Borówcu, w sobotę 19 marca o godz. 16:00.
 • Misterium Męki Pańskiej na Poznańskiej Cytadeli odbędzie się w sobotę 19 marca o godz. 19:00. W tym roku nastąpi scena finałowa poświęcona Jubileuszowi 1050 - lecia Chrztu Polski i symbolice Chrztu. Wyjątkowego znaczenia nabierze scena zmartwychwstania, gdzie od wielu lat przedstawiany jest obraz Jezusa Miłosiernego o wymiarze 12x20 metrów, z którego wylewają się na ludzi promienie miłosierdzia.

11. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki oraz najnowszy świąteczny Miesięcznik Parafialny.

12. Odeszli do wieczności i zostali pochowani w minionym tygodniu śp. Seweryna Kmieciak z Dziećmierowa, śp. Maria Duliba z Kórnik, śp. Joanna Rogacka ze Szczodrzykowa, śp. Anna Lewicka z Kórnika i śp. Tadeusz Frąckowiak ze Skrzynek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 

 

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

Słowo na dziś

            Mówili to wystawiając Go na próbę, aby mieli o co Go oskarżyć. Lecz Jezus nachyliwszy się pisał palcem po ziemi. A kiedy w dalszym ciągu Go pytali, podniósł się i rzekł do nich: Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamień. I powtórnie nachyliwszy się pisał na ziemi.

Ewangelia według św. Jana