Drukuj

Kochani Parafianie, Goście i Przyjaciele Wszystkich Świętych
w imieniu swoim i duszpasterzy składam Wam wszystkim radosne życzenia: Jezus żyje i jest obecny pośród nas. Niech ta prawda naszej wiary będzie dla nas umocnieniem i siłą w naszym codziennym życiu. Niech Jezus Zmartwychwstały prowadzi każdego z nas drogami pokoju i nadziei, umacniając wiarę w zwycięstwo dobra, prawdy i miłości.

 

1.     Bóg zapłać:

 

2.     Spotkania duszpasterskie

 

 

3.     Dzisiaj w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

 

4. Jutro w poniedziałek wielkanocny Msze święte o godz. 7:30, 9:00, 10:00 (Pierzchno), 10:30, 12:00, 15:00, 18:00. Będziemy modlić się za WT i szkoły katolickie oraz za KUL i pospieszymy z pomocą materialną na utrzymanie tych uczelni. Za tydzień zbiórka do puszek przed kościołem na Caritas.

 

5. Biuro parafialne będzie czynne w czwartek od godz. 9:30 do 11:00.

 

6. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca:

 

7. Przez najbliższy tydzień do niedzieli Miłosierdzia włącznie o godz. 15:00 będziemy modlili się Nowenną do Miłosierdzia Bożego, po której Msza święta. Z racji święta zaangażowanych w dzieła Caritas oraz wszystkich, którzy otrzymują pomoc od Parafialnej Caritas zapraszamy za tydzień w Niedzielę Miłosierdzia Bożego na godz. 15:00 na wspólną Eucharystię dziękczynną. Jednocześnie pragnę poinformować, że Msza święta o godz. 15:00 będzie sprawowana we wszystkie niedziele kwietnia.

 

8. Za tydzień od Niedzieli Miłosierdzia do środy 6 kwietnia z okazji Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia odbędą się w naszej Parafii rekolekcje: Jezus żyje. Poprowadzi je jezuita ojciec Remigiusz Recław wspólnie ze wspólnotą Mocni w Duchu, zapraszam do udziału.

 

9. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: są świąteczne numery Przewodnika Katolickiego oraz Miesięcznika Parafialnego.

 

10. Odeszli do wieczności śp. Marek Cholewczyński z Kórnika, pogrzeb we wtorek o godz. 11:30 oraz śp. Jerzy Ławniczak z Dziećmierowa, pogrzeb w czwartek o godz. 11:00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 

Słowo na dziś

 

Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą na jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, /które mówi/, że On ma powstać z martwych.

Ewangelia według św. Jana