1. Spotkania duszpasterskie

 • Dorośli kandydaci do Bierzmowania oraz uczniowie z klas III biorą udział w rozpoczynających się dzisiaj rekolekcjach jako przygotowanie duchowe do Sakramentu Bierzmowania, który odbędzie się w środę 18 maja o godz. 18:00
 • Wspólnota Bogu Bliscy w czwartek o godz. 19:00 w domu parafialnym
 • Zapowiadam dla Kandydatów do Bierzmowania z klas I i II spotkanie liturgiczne w piątek 15 kwietnia od godz. 19:00 do 20:00

2. Dzisiaj w uroczystość Miłosierdzia Bożego

 • Rozpoczynamy rekolekcje w Roku Miłosierdzia: JEZUS ŻYJE. Nauki głosi jezuita o. Remigiusz Recław, którego wspiera zespół Mocni w Duchu. Plan rekolekcji:

NIEDZIELA – Msze z nauką o godz. 7:30, 9:00, 10:00 (Pierzchno), 10:30, 12:00, 15:00, 18:00 i koncert zespołu Mocni w Duchu o godz. 19:00. PONIEDZIAŁEK – Msze z nauką o godz. 10:00, 18:00 i 20:15

WTOREK – Msze z nauką o godz. 10:00 i 18:00. Uwaga!!! Dzieci lubiące śpiewać i grać na instrumentach zapraszam na spotkanie z Mocnymi w Duchu we wtorek o godz. 15:30 do Domu Parafialnego

ŚRODA – Msze z nauką o godz. 10:00 i 18:00

W związku z rekolekcjami od poniedziałku do środy nie będzie Mszy świętej o godz. 8:30 tylko będzie o godz. 10:00.

 

 • Poświęcenie obrazu Jezusa Miłosiernego w kaplicy św. Stanisława w Pierzchnie o godz. 10:00
 • Wczesna Komunia święta o godz. 13:30. Wszystkich proszę o modlitwę w intencji 14. dzieci, które przyjmą po raz Pana Jezusa do swojego serca. W Białym Tygodniu dodatkowe Msze święte od poniedziałku do piątku o godz. 16:30 a w sobotę w sanktuarium maryjnym w Tulcach o godz. 13:15
 • Koronka do Miłosierdzia Bożego a po niej Msza o godz. 15:00 z udziałem osób zaangażowanych w dzieła Caritas oraz zapraszam wszystkich, którzy otrzymują pomoc od Parafialnego Zespołu Caritas
 • Można odbierać bilety na spotkanie z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski. Osoby zapisane udają się na stadion 16 kwietnia na godz. 10:00 we własnym zakresie
 • Trwają zapisy na Światowe Dni Młodzieży w ramach pakietu (koszt 400 zł) Duszpasterstwo Młodzieży AP JORDAN od 29 do 31 lipca br.
 • Zbiórka do puszek na Caritas a za tydzień na prace w parafii: BÓG zapłać wszystkim ofiarodawcom.

3. Z racji uroczystości biuro parafialne będzie nieczynne w poniedziałek.

 

4. W poniedziałek 4 kwietnia 25 marca obchodzimy w Kościele Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte wraz ze zbiórką do puszek na Fundusz Obrony Życia o godz. 7:00 u Sióstr (odnowienie ślubów zakonnych), 10:00, 18:00 i 20:15. Podczas Mszy świętej o godz. 18:00 będzie okazja do włączenia się w Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Z tyłu na stoliku wyłożone zostały deklaracje o podjęciu Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

5. W naszym dekanacie kórnickim rozpoczyna się peregrynacja obrazu św. Józefa, który do naszej Parafii przybędzie w środę o godz. 18:00. Następnego dnia w czwartek o godz. 7:00 Msza święta z litanią do św. Józefa, o godz. 8:00 Godzinki do św. Józefa, następnie  Msza o godz. 8:30 w intencji powołań i Msza z nabożeństwem do św. Józefa w składanych do skarbony intencjach o godz. 16:30. Na tą Mszę zapraszam wszystkie dzieci, szczególnie przygotowujące się do I Komunii wraz z rodzicami.   

6.  W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca:

 • Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ prowadzi Godzinę Świętą od godz. 15:00, Kościół Domowy od godz. 16:00, Wspólnota Żywego Różańca od godz. 17:00. Spowiadamy od godz. 17:30.

 

7.  Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: jest najnowszy Przewodnik Katolicki oraz najnowszy na kwiecień Miesięcznik Parafialny.

 

8. Odeszli do wieczności śp. Helena Warmuz ze Skrzynek, pogrzeb w środę o godz. 9:00. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Słowo na dziś

A po ośmiu dniach, kiedy uczniowie Jego byli znowu wewnątrz /domu/ i Tomasz z nimi, Jezus przyszedł mimo drzwi zamkniętych, stanął pośrodku i rzekł: Pokój wam! Następnie rzekł do Tomasza: Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż /ją/ do mego boku, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym. Tomasz Mu odpowiedział: Pan mój i Bóg mój! Powiedział mu Jezus: Uwierzyłeś Tomaszu, bo Mnie ujrzałeś; błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.

Ewangelia według św. Jana